English Persian
سه شنبه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۸, ۱۲:۴۵
تغییر اندازه فونت:
 

راهنمای adsl

 Adsl  چیست:

ADSl تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی و آشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرم افزاری، از این سرویس بهره مند نماید.
در اختیار داشتن سرعت همان چیزی است که همیشه در پی آن هستیم . فن آوری ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند تا با استفاده از آن زودتر به هدف برسند. ADSL پاسخی است به آنها که به سرعت احتیاج دارند و از دیگر روشهای دسترسی با استفاده از مودم ها و خط های تلفن به ستوه آمده اند و در پی آن هستند تا با استفاده از این راهکار و با سرعت مطلوب به پاسخ خود برسند.

ADSL تکنولوژی جدیدی است که بر بستر کابل تلفن قدیمی و آشنای خودمان عمل میکند. نصب یک سیستم ویژه در داخل پست مخابراتی هر منطقه، مشترکین تلفن آن منطقه را به سادگی و بدون نیاز به هر نوع دخل و تصرف سخت افزاری و یا نرم افزاری، از این سرویس بهره مند نماید.

این تکنولوژی بهترین و بیشترین سرعت را بدون نیاز به تدارک زیر ساختهای جدید ممکن ساخته است . استفاده از سیم کشی های موجود تلفن بدون نیاز به اتصال به دستگاههای حجیم و پیچیده، کار مصرف کننده را بسیار راحت مینماید. برای داشتن یک اتصال ADSL در محل مصرف کننده تنها نیاز به یک مودم ویژه است.

پس از برقراری ارتباط تنها هزینه ثابت خط ADSL که به شکل ماهانه و با توجه به پهنای باند دریافتی به عنوان هزینه دریافت میشود . در حالیکه از ارتباط ADSL استفاده می کنید ارتباط تلفنی شما همیشه آزاد و در دسترس است. هزینه تلفن تنها در صورت استفاده از تلفن محاسبه میشود و ربطی به استفاده از خط ADSL ندارد.

 

DSL چیست؟

روش تکنولوژی DSL یکی از انواع انتقال پرسرعت داده است که جهت دسترسی به اینترنت و همینطور پخش ویدئویی مطرح گردید .
این تکنولوژی با استفاده از خطوط تلفن معمولی شما را قادر میسازد تا از امکانات از پیش موجود، از تکنولوژی جدید استفاده کنید. نوع دیگر همین تکنولوژی ADSL است که یکی از انواع تکنولوژی DSL محسوب میگردد. برای راه اندازی یک سیستم DSL سیستمهای سخت افزاری ویژه (DSLAM) باید در پستهای مراکز مخابراتی نصب گردند. پس از نصب این سیستمها و با استفاده از کابل های تلفن، سرویس قابل راه اندازی میشود، بدین لحاظ از نظر هزینه برای دولت و مصرف کننده بسیار قابل قبول است. زیرا هزینه کابل کشی مجدد به هیچیک از طرفین تحمیل نمی شود. مصرف کننده این سرویس تنها به یک مودم ADSL احتیاج دارد.

مزایای سرویس ADSL:

·  اینترنت پرسرعت (تا ۴۰ برابر سرعت ارتباط Dial Up)

·  عدم اشغالی خط تلفن

·  اتصال دایم و ۲۴ ساعته به اینترنت

·  استفاده همزمان از اینترنت و تلفن

·  بدون نیاز به شماره‌گیری

·  بدون هزینه تلفن

·  بدون نیاز به کابل اختصاصی جدید

·  امکان استفاده از ویدیو کنفرانس

·  امکان ایجاد شبکه خصوصی مجازی VPN

·  امکان استفاده از سرویسهای VOIP، VOD و ...

·  امکان استفاده از خدمات آموزش مجازی، تجارت الکترونیک، دولت الکترونیک و ...

تجهیزات مورد نیاز برای دریافت سرویس ADSL

۱- مودم ADSL: وظیفه‌ برقراری ارتباط بین کامپیوتر مشترک و شرکت ارائه‌دهنده خدمات را بر عهده دارد.
۲- Splitter: برای نصب مودم ADSL نیاز به دستگاه کوچکی به نام Splitter یا جدا کننده است که عمل تفکیک صوت (Voice) از اطلاعات (Data) را بر روی خط تلفن انجام می‌دهد. چنانچه روی خط تلفن پارازیت مشاهده شود، با قرار دادن یک Micro Filter در مسیر تلفن از پارازیت جلوگیری می‌شود.
۳- کارت شبکه (اختیاری)

تعرفه های adsl :

قیمت اینترنت که توسط شرکت ارتباطات زیرساخت در قالب STM1 به شرکت‌های مخابرات استانی و شرکت‌های دارای مجوز PAP‌ تحویل می‌شود صرفاً جهت استفاده برای ارائه خدمات ADSL به میزان 20% کاهش می‌یابد یعنی قیمت فروش اینترنت با ظرفیت یک STM1‌ که در حال حاضر 000/000/486 ریال است به 000/100/375 ریال کاهش می‌یابد.

بر همین اساس تعرفه واگذاری اینترنت پرسرعت با استفاده از ADSL‌ براساس پهنای باند و ضریب اشتراک حداکثر 10 بر اساس جدول زیر تصویب شد:‌

حداکثر ضریب اشتراک 10

پهنای باند

59200 ریال

64 کیلوبیت بر ثانیه

99200 ریال

128 کیلوبیت بر ثانیه

125600 ریال

256 کیلوبیت بر ثانیه

204800 ریال

512 کیلوبیت بر ثانیه

383200 ریال

1024 کیلوبیت بر ثانیه

745600 ریال

2048 کیلوبیت بر ثانیه

نحوه‌ ثبت‌نام:

متقاضیان دریافت ADSL - اینترنت پرسرعت - با ارائه کارت شناسایی و فیش خط تلفن مورد نظر توسط مرکز مخابراتی مربوطه احراز هویت شده و با پر کردن یک فرم، درخواست خود را ثبت می‌کنند.

 

 

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به شرکت مخابرات ایران منطقه لرستان می باشد.