English Persian
دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸, ۰۸:۰۳
تغییر اندازه فونت:
 

سرویس اینترنت

  

معرفی سرویس اینترنت :

 

شرکت مخابرات ایران با  استفاده از شبکه گسترده IP ایجاد شده در سراسر کشور و فراهم بودن دروازه های پرظرفیت بین الملل از طریق کابل های فیبر نوری و بسترهای ارتباطی شرکت زیرساخت در مسیرهای مختلف ارتباطی و با اتصال مستقیم به اصلی ترین نقاط IX  (Internet Exchange Point  ) کشور،  قابلیت  سرویس دهی به متقاضیان اینترنت در سراسر کشور با هرمیزان پهنای باند مورد تقاضا را دارا می باشد .ارتباط سایت مشتری تا نزدیکترین مرکزمخابرات توسط مودم های DSL  و از طریق یک یا دو زوج سیم مسی برقرار و ازآن طریق به شبکه IP  ملی کشور و در نهایت به شبکه اینترنت جهانی متصل میگردد.

 در صورت نیاز به پهنای باند های بالاتر از 4 مگابیت این ارتباط از  طریق  فیبر نوری برقرار خواهد شد

   

سرویس ارتباط با اینترنت از طریق ADSL:

 

با بهره‌گیری از فناوری ADSL  کاربران قادر خواهند بود تنها با استفاده از یک خط تلفن، کامپیوتر و مودم ADSL  بدون مشغول شدن خط ارتباطی، به صورت دایم و با سرعتی بالا به شبکه اینترنت متصل شوند. به بیان دیگر، با استفاده از این فناوری، امکان استفاده‌ دو منظوره از یک خط  فراهم می‌گردد تا ضمن استفاده از ارتباط مذکور برای مکالمه‌های تلفنی، از آن برای برقراری ارتباط پرسرعت و بدون قطعی با شبکه اینترنت و بدون هزینه‌ی پالس تلفن بهره جست. مقدمات ارائه خدمات ADSL از سال 1387  شروع و پس از نصب تجهیزات مربوطه در مراکز مخابراتی در سطح کشور واگذاری پورت های پرسرعت جهت ارائه به  متقاضیان  آغاز شده است.

 

 

 

مزایای خدمات ADSL :

 

v     برقراری ارتباط پرسرعت بدون هزینه پالس مکالمه ارتباط

v     ارتباط پرسرعت بدون اشغال نمودن خط تلفن و امکان همزمانی مکالمه تلفنی

v     ارتباط پرسرعت بدون قطع اتصال و بطور 24 ساعته

 

 

 

کاربرد های ADSL :

 

v     امکان برقراری جلسات و سمینارهای مجازی با سهولت میسر است

v     انجام پروژه‌هایی مانند دولت الکترونیک، پزشکی الکترونیک، آموزش سمعی بصری الکترونیک، شبکه اختصاصی الکترونیک و مجموعه وسیعی از دیگر کاربردهای الکترونیک

v     ارائه انواع سرویس‌های خدمات ارزش افزوده بر روی بستر شبکه ADSL

v     امکان برقراری ارتباط اینترنت پرسرعت در مقایسه با اتصال به صورت Dial up

 

کلیه حقوق این پورتال متعلق به شرکت مخابرات ایران منطقه لرستان می باشد.