English Persian
دوشنبه، ۵ فروردین ۱۳۹۸, ۰۸:۰۴
تغییر اندازه فونت:
 

سرویس ارتباط نقطه به چند نقطه

  سرویس ارتباط نقطه به چند نقطه  ((PTMP

( قابل ارائه در محدوده های داخل استانی )

 

سرویس PTMP  داخل استانی یک سرویس تعمیم یافتة PTP است. در این سرویس بنا به درخواست مشتری ارتباط بین یک نقطة مرکزی با چند نقطه به صورت یک به چند برقرار می‌گردد. این سرویس مخصوص مشتریانی است که دارای  یک سایت مرکزی( Data Center ) بوده و نیاز مند برقراری ارتباط با سایت های دیگر هستند. در این نوع خدمت، پهنای باند در سایت مرکزی معادل مجموع پهنای  باند در نقاط مقصد بوده و در صورتیکه این پهنای باند کمتر از2 مگا بیت باشد کلیه ارتباطات بصورتChannelized   توسط یک پورت و یک زوج سیم به سایت مرکزی مشتری منتقل می گردد. در صورتیکه پهنای باند مورد نیاز متقاضی در نقطه مرکزی بیش از 4 مگا بیت باشد ارتباط از مرکز مخابراتی تا سایت مذکور بر روی بستر فیبر برقرار می گردد و با توجه به پورت رزرو شده در مرکز آبونه، متقاضی می بایست تجهیزات مبدل مورد نیاز بستر فیبر را تهیه نماید.

 

ý     لازم به ذکر است در حال حاضر سرویسهای مبتنی بر بستر ATM و TDM شرکت فقط در داخل استانها قابل واگذاری میباشد.

 

 

نمونه هایی ازکاربرد های سرویس PTP,PTMP

 

v  تامین بسترارتباطی جهت ایجاد سیستم های مکانیزه داخلی سازمانها و شرکت ها در سطح کشوربه صورت داخل استانی،  مانند سیستم های اتوماسیون اداری و سیستم های ویدئو کنفرانسینگ

v  تامین بستر ارتباطی جهت ایجاد زیر شبکه های داخل استانی (قابل استفاده در سرویس VPN/MPLS جهت استفاده سازمان ها و شرکت هایی که پراکندگی نقاط آنها در سطح کشور زیاد است.

       

کلیه حقوق این پورتال متعلق به شرکت مخابرات ایران منطقه لرستان می باشد.